کامل نرین سایت مقاله و پروژه

پروژه ی حمل و نقل زیرزمینی لندن؛ کراس ریل

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

پروژه ی حمل و نقل زیرزمینی لندن؛ کراس ریل

دسته بندی : مقاله تاریخ : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

لندن برای برطرف کردن مشکل ترافیک و رفاه شهروندان خود طرح مترو زیر زمینی را اجرا کرد. پروژه کراس ریل به بحثی جنجالی در لندن به راه انداخته اولین و بزرگ ترین سیستم قطار زیر زمینی هست. این سیستم به ۴۰ ایستگاه مترو راه داشته و آن ها به هم مرتبط می کند. از این ۴۰ ایستگاه فقط ۱۰ ایستگاه باقی مانده و ۳۰ ایستکاه دیگر تکمیل شده اند , این پروژه که در حال حاضر بزرگ ترین پروژه در کل اروپا هست , مهندسین را مجبور کرده ۴۲ کیلومتر در زیرزمین حفاری کنند.

کراس ریل

شهرداری و تمامی افرادی که برای تکمیل این پروژه تلاش می کنند , قول دادند این خط مترو در تحت عنوان مترو ی الیزابت , دسامبر سال ۲۰۱۸ , افتتاح شود. این پروژه تا به امروز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پیش رفته و هیچ تاخیری در آن مشاهده نشده هست. دولت انگلیس هزینه تقریبی این پروژه بزرگ را تا کنون مبلغی حدود حدود ۱۵ میلیارد پوند بیان کرده هست.

ظرفیت هر واگن قطار های این مترو ,  ۱۵۰۰ نفر می باشد. برای سیستم کنترل دما و کنترل هوشمند نور , بدنه واگن ها را از جنس آلومینیوم ساخته اند. طراحی این قطار ها به گونه ای هست که حدود ۳۰ درصد از انرژی مصرفی برای ترمز کردن , دوباره تولید خواهد شد. این امر برای صرفه جویی در مصرف برق بسیار مفید می باشد.

کراس ریل

البته تنها نکته مثبت این متروی زیر زمینی به پیشرفت و راحتی و استفاده از تکنولوژی های برتر محدود نمی شود، حفاری های عمیق باعث کشف آثار قدیمی و بقایای زیادی شد که در این میان باستان شناسان نیز از این فرصت استفاده کرده و دست به تحقیقات گسترده ای زدند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…